Dopraženo! Premium Indonésie Asman Arianto 250g

Dopraženo! Premium Indonésie Asman Arianto 250g

Dopraženo! Premium Indonésie Asman Arianto 250g od našeho známého výrobce Dopraženo! je k dispizici za skvělou cenu. Už dále nemusíte hledat, zboží je opravdu kvalitní a za dobrou cenu. Dopraženo! Premium Indonésie Asman Arianto 250g výhodně ted u nás za 310.00 Kč

310.00 Kč
Ověřit dostupnost

Celý popis

Parametry

Hodnocení

Prémiová výběrová arabika z Indonésie z ostrova Sumatra. Dokonalá káva na espresso a na filtr, kde můžete ucítit mango nebo zelené jablko. V prvních doušcích ucítíte jemnou ovocitost, která přechází do sladkosti.

Ochutnejte naši výběrovku  

Název kávy: Sumatra Asman Arianto Fully Washed 

Klasifikace kávy (coffee grade): SUM.GR1

Farmář: Asman Arianto/Ribang Gayo Musara Cooperative

Původ: Abyssinia, Ateng, Gayo 1, Gayo 2, Timtim

Metoda zpracování: Promytá

Nadmořská výška pěstování: 1,500 to 1,700  m.n.m.

Region plantáže: Pegasing Sub-district, Pantan Musara Village, Aceh Tengah - Aceh Province, North Sumatra

Velikost farmy: 0.5 až 2.5 hektarů

Sklizeň: Duben až červen 2021

 

Farmář Asman Arianto pochází z Palembangu na jižní Sumatře, ale od roku 1998 žije a pracuje v Aceh Tengah. Většina farmářů v Aceh Tengah jsou migranti. Mnoho z nich bylo evakuováno ze Sinabung Berastagi na severní Sumatře poté, co dlouho spící sopka se stala v roce 2013 opět nepřetržitě aktivní.

Asman během doby, kdy žil v Palembangu, prodával různé předměty, ale zajímal se také o výrobu kávy. Když tedy Asman dorazil do Acehu, vstoupil do kávového byznysu a začal pěstovat i kávu. Rozhodl se, že chce vybudovat družstvo, které by sjednotilo pěstitele kávy.

V roce 2018 Asman založil družstvo Ribang Gayo Musara. Jeho cílem je nabídnout konkurenceschopné ceny, které mohou farmářům pomoci znovu investovat do jejich farem a jejich rodin. Družstvo má v současné době přes 350 členů, kteří dodávají kávová zrna do jejich zpracovatelského závodu v Pantan Musara.

Téměř všechny farmy na Sumatře jsou malé. Farmy mají v průměru 0,5 až 2,5 hektaru. Káva je obvykle primární tržní plodinou pro farmáře, ale většina z nich také pěstuje své stromy vedle zeleniny, kukuřice a ovoce. Tato meziplodina tvoří podstatnou část ročního jídelníčku rodiny.

Kromě pěstování kávy, jako tržní plodiny, mnoho drobných farmářů pracuje také jako najatí dělníci na nedalekých čajových plantážích. Čaj je také obrovskou plodinou v této oblasti. Větší čajové plantáže jsou často poblíž kávových farem. 

Třešeň je ručně sbírána na členských farmách. Po dodání do družstevního mokrého mlýna prochází třešeň přísným procesem výběru. Třešně se pak rozvlákní pomocí kotoučového rozvlákňovače. Fazole se fermentují za mokra po dobu 12 hodin a poté se namočí na 24 hodin do čisté vody. Zrno se pak suší na vyvýšených záhonech a krytých terasách.

Pražení kávy

Abychom získali z této kávy co nejvíc přirozených chutí, upražili jsme kávu světleji na stupeň New England. Jde tedy o kávu pro milovníky spíše modernějších stylů pražení, kteří preferují "kyselejší" chutě kávy.

  Dodavatel: Dokonalakava.cz s.r.o., Táborská 149; 615 00 Brno/ IČ: 04185536

 

Další vlastnosti: typ jednodruhová výběrová arabika. příprava espresso. příprava filtr. Chuť kyselá. Velikost balení 250 g. .

Název:
Dopraženo! Premium Indonésie Asman Arianto 250g
Výrobce:
SKU:
32068

Mohlo by se vám líbit

Další produkty z kategorie

Další produkty od značky

Podívejte se na všechny ostatní produkty od značky 
Na webu Francie-Víno-Delikatesy.cz najdete výborné delikatesy a vína nejen z Francie. Přesvěčte se sami a ochutnejte nejlepší červená vína a bílá vína od prověřených francouzských vinařů. Vybírejte z šorikého sortimentu kvalitních vín, sýrů, oliv, salámů a dalších pochutin. Nákupem online získáte spoustu výhod od ušetřeného času po možnost vrácení zboží. Na Francie-Víno-Delikatesy.cz pro vás aktualizujeme ta nejoblíbenější vína a dobroty k zakousnutí.
Vybírejte z nabídky
7026
produktů
846
ověřených dodavatelů
4
Zapojených E-SHOPŮ
© Copyright 2018 - 2021 - 
Francie-Víno-Delikatesy.cz