Gold Cock Whisky Degustační kalendář whisky Gold Cock 24 x 0

Gold Cock Whisky Degustační kalendář whisky Gold Cock 24 x 0,02l

Gold Cock Whisky Degustační kalendář whisky Gold Cock 24 x 0,02l od kvalitní společnosti Gold Cock Whisky - produkt u nás seženete právě teď za super cenu. Pořidťe se tento produkt bezpečně online. Gold Cock Whisky Degustační kalendář whisky Gold Cock 24 x 0,02l - nyní můžete mít za 2299 Kč

2299 Kč
Ověřit dostupnost

Celý popis

Parametry

Hodnocení

Degustační kalendář whisky Gold Cock 24 x 0,02l

Příběh whisky Gold Cock začal už v 70.letech minulého století v Tešeticích u Olomouce (v dnešním domově King Barley whisky). Etikate měla obsahovala podle jména zlatého kohouta složeného z obilných klasů. Znak úrodného hanáckého kraje. Původní palírna se dostala do finančních problémů a značka byla na pokraji zániku. Zásoby whisky i značku vydražila a začala obnovovat firma Rudolf Jelínek z Vizovic. V roce 2013 se tak začala psát úplně nová kapitola značky. Nově už z Vizovic. 

Sada tak obsahuje historický pohled na produkci Gold Cock i výhled do bucoucnosti, na produkty, které stále leží v sudech. 12 vzorků ve dvou provedeních (sudová síla a 49,2%).

Balení obsahuje tyto vzorky:

 • Gold Cock 1995 SINGLE MALT WHISKY - Ročník 1995 představuje v současnosti nejstarší destilát. Původem z Těšetic, zrající v Dolanech, a následně ve Vizovicích. Jde o single malt. Ke koupi v lahvích momentálně není, a tak je toto cesta jak jej zpřístupnit šírší skupině milovníků whisky. Tato whisky zrála celou dobu v silně vypálených původních sudech z Dolan o objemu cca 270 litrů.
 • Gold Cock 1999 SINGLE MALT WHISKY - Když se přesouvaly zásoby destilátů z Dolan do Vizovic, byl ročník 1999 vyhodnocen jako celkově slabší. Po důkladném rozboru situace se ukázalo, že většinu času zrál v Dolanech ve starých, vyčerpaných sudech. Proto se přesunul do zcela nových, silně vypálených sudů o objemu cca 290 litrů, z Bednářství Bařina, a nechal se dozrát v nich.
 • Gold Cock 2008 SINGLE MALT WHISKY - V roce 2008 se prvně zakvášela sladinka ve Vizovicích. Poprvé se destilace odvedla na destilačních koltlech Arnold Holstein. Klasická dvoukotlová destilace sladinky z Bruntálu dává výsledek, který se v čase výrazně přiblížil k původním sladovým whisky z Těšetic a Dolan, a potvrzuje tak správnost tohoto postupu v čase. Tato whisky zraje celou dobu v silně vypálených dubových sudech o objemu cca 270 litrů.
 • Gold Cock 2008 SINGLE GRAIN WHISKY - V roce 2008 se ve Vizovicích rozhodli vyzkoušet i whisky obilnou. Zvolila se primárně pšenice, která se pro rozštěpení cukrů doplnila sladovým ječmenem. Převaha pšenice dává této whisky potom charakteristicky nasládlou chuť. Sudy pro zrání této whisky jsou second fill sudy po sladové whisky Gold Cock.
 • Gold Cock 2014 SINGLE GRAIN WHISKY SECOND FILL - Ročník 2014 je druhou destilací ve Vizovicích, s velkou odmlkou mezi lety 2008 a 2014. Tento konkrétní destilát se naplnil do sudů, které jsou původem z Dolan, a jde o jejich druhé plnění, bez repase mezi jednotlivými plněními.
 • Gold Cock 2014 SINGLE GRAIN WHISKY VIRGIN OAK - Druhou variantou sladové whisky z roku 2014, která je k ochutnání je stejný destilát, jako v předchozím případě, ale zrající ve zcela nových dubových sudech z bednářství Fryzelka.
 • Gold Cock 2016 SINGLE GRAIN WHISKY VIRGIN OAK - Třetí destilace ve Vizovicích představuje zlom v produkci Gold Cock whisky. Ve stejné době došlo k popularizaci značky. Tento destilát zraje po celou dobu v nových, silně vypálených, dubových sudech z bednářství Fryzelka o objemu cca 270 litrů.
 • Gold Cock 2016 SINGLE GRAIN WHISKY HEAVILY PEATED - Když ve Vizovicích pochopili, že Gold Cock whisky v konkurenci jiných sladových whisky obstojí, rozhodli se začít experimentovat. Ve spolupráci se Sladovnou Bruntál se podařilo destilovat slad nakouřený třikrát větším množstvím rašeliny než obvykle. Jde tak velmi pravděpodobně o první silně nakouřenou sladovou whisky v Česku. Aktuálně v prodeji, jako Gold Cock PEATED.
 • Gold Cock 2019 NEW MAKE - Při sestavování této kolekce vzorků máte možnost ochutnat, jak chutná Gold Cock dávno předtím, než se stane whisky. Tento sladový destilát, tedy new make je destilován v roce 2019 na přelomu jara a léta, klasicky ze sladinky připravené Sladovnou Bruntál.
 • Gold Cock 2019 NEW MAKE HEAVILY PEATED - Tento destilát je z nejsilněji nakouřeného sladu, který zatím ve Vizovicích destilovali. Obsah fenolových látek byl změřen přibližně na 38 PPM, takže můžete porovnat rozdíl proti čerstvému destilátu z roku 2019, který je asi čtyřikrát méně nakouřený.
 • Gold Cock 2017 RYE NEW MAKE - Po experimentech z předchozího roku v podobě silněji nakouřeného sladu se v roce 2017 u Jelínků rozhodli destilovali i žitnou sladinku. Její příprava je komplikovaná, protože žito jako takové samo o sobě není možné sladovat, ale Sladovna Bruntál řešení našla a toto je první pokus o žitnou whisky.
 • Gold Cock 1999 SINGLE MALT WHISKY RUM CASK FINISH - Destilát z roku 1999 je v této kolekci zastoupen dvakrát. V přibližně 200 litrovém sudu přímo z Jamajky, ve kterém byl overproof rum, a jednoduše nebylo jiné cesty, než do něj naplnit a nechat v něm finishovat whisky. Volba padla na ročník 1999, v té době dvacetiletý. Když oslava narozenin, tak pořádná.

Další vlastnosti: Region Zlínský kraj. . . . . .

Název:
Gold Cock Whisky Degustační kalendář whisky Gold Cock 24 x 0,02l
SKU:
2105

Mohlo by se vám líbit

Další produkty z kategorie

Další produkty od značky

Podívejte se na všechny ostatní produkty od značky 
Na webu Francie-Víno-Delikatesy.cz najdete výborné delikatesy a vína nejen z Francie. Přesvěčte se sami a ochutnejte nejlepší červená vína a bílá vína od prověřených francouzských vinařů. Vybírejte z šorikého sortimentu kvalitních vín, sýrů, oliv, salámů a dalších pochutin. Nákupem online získáte spoustu výhod od ušetřeného času po možnost vrácení zboží. Na Francie-Víno-Delikatesy.cz pro vás aktualizujeme ta nejoblíbenější vína a dobroty k zakousnutí.
Vybírejte z nabídky
7026
produktů
846
ověřených dodavatelů
4
Zapojených E-SHOPŮ
© Copyright 2018 - 2021 - 
Francie-Víno-Delikatesy.cz